Shkëndija e Ernest Gjokës e nis me barazim, ish-futbollisti i Kombëtares shpëton skuadrën

0

Pasditen e sotme ka nisur sezoni i ri në Maqedoninë e Veriut. Shkëndija udhëtoi në transfertë për të t’u përballur me skuadrën e Shkupit në ndeshjen hapëse. Takimi ka përfunduar me shifrat e barabarta 2-2, me të dyja e ekipet që dalin nga stadium duke ndarë 1 pikë.

Fillimisht ishte Shkupi që shënoi dy herë në portën e mbrojtur nga Zahov. Që në minutën e 6 Darboe zhbllokon rezultatin, ndërda 1 minutë përpara përfundimit të pjesës së parë dyfishon gjithçka. Por fraksioni i dytë i lojës pati një tjetër fytyrë, teksa ekipi i Ernest Gjokës kundërpërgjigjet në mënyrën e duhur.

Doriev në të 60-ën ngushton shifrat, për t’i lënë vendin më pas një ish-lojtari të Kombëtares Shqiptare, Valon Ahmedit, për të vendosur ekuilibrat në këtë ndeshje të parë dhe për të shpëtuar kuqezinjtë e Tetovës nga humbja./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.