Shëtiste me makinë me patentë të falsifikuar në Spanjë, Enis Bardhi dënohet me katër muaj b.urg

Drejtësia ka thënë fjalën e saj për Enis Bardhin. Mesfushori shqiptar është ndaluar më 5 prill 2021 në Valencia, ku policia vendase ka vënë re se ai ishte duke shëtitur me automjetin e tij Porsh Panamera me patentë të falsifikuar. Bardhi gjithashtu u ka treguar punonjësve të policisë një leje qarkullimi të bërë në Maqedoni të Veriut dhe që mbante  të shkruar emrin e tij, por në të vërtetë thjesht një falsifikim.

Gjykata ka vendosur të dënojë futbollistin e Levantes me muaj dënim me bur.gim dhe një gjobë prej 1920 euro. Megjithatë është vendosur që ky dënim të pezullohet për dy vite, në rast se 26-vjeçari nuk do të kryejë asnjë shkelje penale të mëtejshme./Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online