Shaqiri magjik, që tani në historinë e The Reds

0

Xherdan Shaqiri ishte protagonist absolut në suksesin e Liverpulit, dukje shënuar dy gola ndaj Mançester Juanjtid, ndonëse u aktivizua si zëvendësues në fraksionin e dytë. Gjilanasi edhe një herë tjetër tregoi se është një futbollist me vlera dhe që mund të rivalizojë për një vend titullari edhe me yjet e kryesuesve të Premier Leagues.

27-vjeçari me dy golat e tij ka hyrë në historinë e ”The Reds”. Shqiptari, i cili luan për përfaqësuesen e Zvicrës bëhet i dyti lojtar i skuadrës së Liverpulit që shënon dy gola si zëvendësues ndaj Junajtid.

Diçka të tillë e ka bërë më parë vetëm Najxhel Klof. Ky i fundit ka shënuar në janarin e viti të largët 1996, dy gola pasi hyri si zëvendësues. Sigurisht që kohët kanë ndryshuar dhe Shaqiri do të mbahet mend gjatë për këto dy gola të realizuar sonte.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.