Shaland zgjedh “luftëtarët”, një risi te Kosova

Kosova luan me Danimarkën dhe Bullgarinë, ndërkohë që trajneri Bernard Shaland ka përzgjedhur lojtarët që do të ketë në dispozicion për këto dy përballje. E dyta është më e rëndësishme, pasi është edhe e para e kualifikueseve të Euro 2020. Ajo luhet më 25 mars prej orës 20:45, kurse m Danimarkën miqësorja luhet më 21 mars në orën 19:00.

Sa i takon listës, risitë janë disa. Është ftuar për herë të parë Florent Hasani. Mesfushori i skuadrës hungareze të DVTK ka qenë pjesë e Kosovës U21 dhe tani bën hapin e madh. Rikthim në përfaqësuese edhe për Bersant Celinën e Bernard Berishën. Demhasaj e Avdijaj kanë mbetur jashtë.

LISTA E KOSOVËS PËR NDESHJET ME DANIMARKËN DHE BULLGARINË

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online