Serbët shohin një “Provokacija”, këtë herë te deklarata e trajnerit të Kroacisë: Kjo është për ju veteranë

Mediat serbe e kanë mbyllur historinë e tyre me Xhakën dhe Shaqirin për pak kohë, tashmë ka nisur një tjetër çështje, ajo me Kroacinë. Menjëherë pas mbylljes së takimit, trajneri Dalic kishte një dedikim të veçantë për fitoren.

Kjo është një fitore për popullin kroat, kjo është një fitore për veteranët. Urime për djemtë. Ne eliminuam favoritin më të madh. Kjo është Kroacia. Mos na nënvlerësoni kurrë, thashë. Ky nuk është fundi për ne, le të vazhdojmë. Kjo është fitorja e Kroacisë, të gjithë dhanë maksimumin. Dua të përshëndes të gjithë miqtë e mi që shkruajnë për Kroacinë. Kënaquni, kjo ishte për ju. Këta lojtarët e mi nuk janë normalë – tha Zlatko Dalic.

Ndërkohë media të ndryshme në Serbi e kanë quajtur skandaloze dhe “provokacija” këtë deklaratë pasi sipas tyre, me veteranë, Dalic i referohet personave që kanë lu.ftuar kundër Serbisë. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online