“Arbitri mbajti më shumë nga argjentinasit”, Van Gal: Nuk humbëm prej tij! Punuam gjithë vitit me penalltitë dhe e dreqosëm tani

Penalltia është vetëm çështje e fatit. Kjo u pa qartë edhe te Holanda, që siç u shpreh edhe Van Gal, kishin punuar gjatë gjithë vitit për 11-metërshat. Por në fund kjo Kombëtare u eliminua nga Argjentina. Shumë pakënaqësi kishte nga ana e Van Gal për arbitrin e takimit, Lahoz.

“Do të doja që penalltia e Mesit të gjuhej sërish. Gjatë gjithë kohës, loja u mbajt më shumë nga ana e argjentinasve në favorizim. Por ne nuk humbëm nga arbitri, në fakt nuk humbëm se barazuam. Kemi punuar me penalltitë gjatë gjithë vitit dhe dreqosëm gjithçka tani”, tha Van Gal. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online