Salah, një mesazh me klas nga Roma

0

Roma u eliminua mbrëmë nga Liga e Kampioneve, e mposhtur nga Liverpuli, që do të përballet me Realin e Madridit në finalen e Kievit.

Përballë Romës ishte një dashuri e vjetër, Mohamed Salah, i cili vendosi fatet e kualifikimit, me spektaklin e dhuruar në Liverpul, ndërsa dje ishte në hije, ndoshta i mbytur nga emocionet, ndërkohë që në fund të ndeshjes nuk festoi si shokët, por shkoi dhe u përshëndet me tifozët e Romës, të cilët e adhurojnë ende.

Pas ndeshjes edhe Roma ka bërë një gjest klasi, sepse ka postuar një mesazh për yllin egjiptian.

“Është shumë e dhimbshme që ëndrra për të shkuar në Kiev të na ndalet këtu, por do të jesh ti, veshur me ngjyrat e reja. Paç fat në finale, Salah”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.