Sa shumë pista për Rei Manajn! Pas interesimit nga La Liga, zbulohet vendi ku mund të shkojë sulmuesi shqiptar

0

Rei Manaj ka lënë gjurmë në sezonin e shkuar me Barcelonën B duke u kthyer në golashënuesin e katalanasve të vegjël. Megjithatë duke parë moshën e lojtarit dhe faktit që luan në kampionat jo cilësor, interesimet për futbollistin shqiptar nuk kanë qenë nga më të mirat.

Varianti i fundit që shihej më cilësori për Manajn ishte Cadizi në La Liga. Ndërkohë një tjetër mundësi ka dalë për lojtarin shqiptar që mund të transferohet te Famalicao në Portugali. Formula do të jetë huazim me të drejtë blerje, me Rein që do të luante në elitën e futbollit portugez. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.