Rruga drejt titullit të Superiores/ Tirana dhe Kukësi, njihuni me të gjitha përballjet për të prekur shiritin

0

Superiorja do të fillojë dhe gjithçka do të përmbyllet në fushën e lojës. Megjithëse ende nuk është zyrtarizuar përfundimisht nga ana e Qeverisë, data e vendosur nga FSHF dhe klubet shqiptare për javën e parë të qershorit, kryeministri Rama është shprehur se Shqipëria do të jetë e gjitha e hapur deri në fundin e majit.

Pra do të kthehet jeta normale, ku përfshihet edhe futbolli, megjithëse me kushtet e duhura për të mbajtur sigurinë dhe mos infektimin nga pandemia. Superiorja ka interes sa i përket rrugës së titullit kampion, ku pavarësisht se Tirana është 9 pikë përpara, Kukësi nuk është dorëzuar ende. E si mund të ishte? Safet Gjici e ka kërkuar titullin kampion edhe në kushte më të pamundura, ndërsa tashmë ka në mes edhe një ndeshje direkte. Më poshtë mund të gjeni edhe kalendarin për të dyja skuadrat, në betejën e tyre për të prekur shiritin i pari. /Sport Ekspres/

Java e 27

Bylis-Tirana

Kukësi-Luftëtari

Java e 28

Luftëtari-Tirana

Partizani-Kukësi

Java e 29

Kukësi-Flamurtari

Teuta-Tirana

Java e 30

Tirana-Vllaznia

Laçi-Kukësi

Java e 31

Skënderbeu-Tirana

Kukësi-Bylis

Java e 32

Tirana-Kukësi

Java e 33

Kukësi-Teuta

Partizani-Tirana

Java e 34

Vllaznia-Kukësi

Tirana-Flamurtari

Java e 35

Kukësi-Skënderbeu

Laçi-Tirana

Java e 36

Tirana-Bylis

Luftëtari-Kukësi

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.