Rroca shpërthen keq, kundër ekipit që mundi Man Utd në Champions League

0

Nga Klaudio Ndreca

Nuk ishte vetëm humbja e Kukësit, por e Superiores. Eduart Rroca ishte lojtari i vetëm me fantazinë e lartë që i jepte më shumë bukuri aksioneve që ndërtoheshin në elitën e futbollit shqiptar.

Por nga transferimi te Instabulspori kishte edhe dikë që përfitoi, vetë futbollisti. Rroca ka shuar edhe ata pak skeptik që mendonin se nuk i përgjigjej niveleve më të larta.

Menjëherë fitoi vendin e titullarit në skuadrën që kërkon elitën e Turqisë, duke u kthyer protagonist në golat e shënuara te Instabulspori. Në ndeshjen miqësore u zhvillua ndaj Bashakshehirit, skuadrës që fitoi vetëm pak më parë në Champions League, Rroca bëri dy asist dhe fitoi penalltinë, me Instabulsporin që ia doli në ndeshjen e prestigjit në shifrat 1-3. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.