Robin Krasniqi e ka një dëshirë: Do jepja jetën që të isha në vendin e Granit Xhakës

0

Dhimbja e luf.tës vazhdon të jetë prezente tek shqiptarët e Kosovës. Kjo u nxor në pah në ndeshjen Zvicër-Serbi. Protagonisti i ndeshjes ishte Granit Xhaka, një tjetër shqiptar i Kosovës, por i rritur në Zvicër.

Boksieri i njohur, Robin Krasniqi deklaroi se e ka parë me mjaft emocion ndeshjen Zvicër-Serbi. Ai në një lidhje direkte deklaroi se do të jepte jetën për të qenë në fushën në vend të Xhakës.

“Kam lind në atë vend ( Kosovën) dhe do t’i jap emocione shumë të mëdhaja. I kam parë me shumë emocion dhe kisha thënë se gjithçka në jetë do e jepja, vetëm të isha përballë shkive ( serbëve) aty.”- u shpreh Krasniqi. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.