Rezultat që nuk i shërben askujt, përfundon përballja mes Flamurtarit dhe Skënderbeut

Ndeshja në Vlorë mes Flamurtarit dhe Skënderbeut është mbyllur në një barazim me shifrat 1-1. Një rezultat ky që nuk i shërben askujt, por ekipet janë ndarë në paqe.

Fillimisht do të ishte Bregu që do të shënonte pas një gafe të madhe në mbrojtje dhe qarkullimin e topit te vendasit. Por Xhevahir Sukaj do të sillte barazimin në minutat e fundit të pjesës së parë. Pikërisht këto dy momente do të vendosnin edhe historikun e takimit. Pas këtij rezultati, Flamurtari renditet me tre pikë në vendin e fundit, ndërsa Skënderbeu qendron vetëm me një pikë më shumë se Laçi dhe larg zonës së ftohtë. /Sport Ekspres/

Flamurtari-Skënderbeu 0-0

Flamurtari: Moçka, Qarri, Sarris, Zeqaj, Pjeshka, Rrapaj, K. Nebihu, Hoxhaj, Ribaj, Sukaj, Vatnikaj.

Skënderbeu: Koliçi, Pëllumbi, Pollozhani, Dita, Meksi, Daja, Taipi, Gripshi, Ndeki, Oro Xhon