Renditja/ Me një dorë te titulli edhe pa arbitra, Interi ekipi më pak i favorizuar nga gjyqtarët në Serie A

0

Interi po përjeton një sezon të suksëshëm këtë vit, ku 8 javë larg përfundimit të kampionatit ka siguruar një shkëputje prej 11 pikësh me vendin e dytë. Zikaltrit kanë vendosur njërën dorë te titulli nën drejtimin e Antonio Kontes, e për këtë nuk i është dashur as ndihma e arbitrave.

“Calciomercato” ka publikuar ditën e sotme renditjen e skuadrave sipas favorizimeve të gjyqtarëve në këto 30 javë të luajtura deri më tani. Tabela udhëhiqet nga Napoli me 8 vendime në favor dhe vetëm 4 të tilla kundër, ndërsa në fund mbullet me Interin dhe Torinon. Të dyja këto ekipe nuk janë favorizuar asnjëherë nga ana e gjykimit, ndërsa sa i përket vendimeve që kanë rënë në kurriz të tyre, ziklatrit numërojnë 4 të tilla dhe Torino 8./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Renditja (Vendimet në favor, vendimet kundër, diferenca):

Napoli  8-4 (+4)
Fiorentina  6-2 (+4)
Benevento  6-4 (+2)
Lazio  4-2 (+2)
Udinese  5-3 (+2)
Crotone  3 – 1 (+2)
Verona  3 – 1 (+2)
Parma  3 – 1 (+2)
Milan  7-6 (+1 )
Sassuolo 4-3 (+1)
Atalanta  3-3 (0)
Genoa  1-1 (0)
Cagliari  2-2 (0)
Bologna  1-2 (-1)
Roma  4-5 (-1)
Spezia  0-2 (-2)
Juventus  8 – 10 (-2)
Sampdoria  1 – 5 (-4)
Inter  0-4 (-4)
Torino  0-8 (-8 ).

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.