Rekord në Premier League, debuton një “fëmijë”!

0

Rekord në Premier League dhe e vendos Fulhami, që ka zbritur nga kategoria dhe duket se ka dashur ta mbajë mend për diçka të veçantë këtë sezon fatkeq. Harvi Eliot është aktivizuar në ndeshjen që londinezët zhvilluan kundër Ulvërhempton dhe bëhet lojtari më i ri që aktivizohet në kampionatin elitar anglez.

Eliot, i cili është16 vjeç e 30 ditë, ka thyer rekordin e Methju Brigs. Edhe ky ka debutuar me Fulhemi, teksa në vitin 2007 ai zbriti në fushë kur ishte 16 vjeç e 65 ditë. Diferenca, dy javë. Sulmuesi anglez zbriti në fushë dy minuta nga fundi, mjaftueshëm për të vendosur rekordin.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.