Reali po dërgon strategjinë për Mbapenë në limitet e fundit, media spanjolle zbulon shifrën e operacionit

0

Kilian Mbape është padyshim një futbollist që skuadër në Europë do të donte ta kishte pjesë të saj. Por si çdo gjë me vlerë, çmimi që duhet paguar është tejet i lartë, duke future vetëm pas emra në listën e klubeve që mund ta përballojnë një blerje të tillë. Leonardo ka pranuar se kanë nisur intensifikimet për rinovimin e kontratës së talentit francez, që përfundon bashkëpunimin me PSG-në në vitin 2022.

Por strategjia e Realit të Madridit duket se po shkon në rrugë të mbarë. Media spanjolle “AS”, zbulon se madrilenët kanë arritur të ndikojnë te ylli i PSG-së që të shtyjë 3 herë zgjatjen e kontratës së tij. Në këtë mënyrë kampionët e Francës kanë vetëm dy mundësi, ta shesin me një çmim të leverdisshëm në vitin e ardhshëm, ose ta humbin me parametër 0 në 2022-shin.

Kjo e fundit është e papranueshme të ndodhë dhe këtë gjë e di mjaft mirë Reali, që vitin e ardhshëm hidhet në sulm për ta veshur “galaktik” Mbapenë me një shifër të përballueshme për ta. Sipas “AS”, 180 milionë euro është vlera që Reali i Madridit ka në plan të shpenzojë për këtë operacion, megjithëse nga ana e PSG-së synojnë një shifër prej 222 milionë eurove, po aq sa derdhën në arkat e Barcelonës për të blerë kartonin e Nejmar./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.