Reali nuk përfiton nga hapi fals i Ateltico Madrid, të besuarit e Ancelotti-t ngecin në shtëpi

0

Reali nuk arrin te përfitojë nga hapi i fals i Atletico Madrid, teksa “ngec” në shtëpi ndaj Vilarrealit. Ndryshe nga herët e tjera, skuadra e drejtuar nga Ancelotti nuk arriti te prodhojë lojë të bukur. Në pjesën e parë madrilenët ishin totalisht në hije dhe ishte Villareali që zotëroi topin me gati 64%.

Në pjesën e dytë posedimi i topit kaloi në favor të Realit të Madridit, megjithatë pa mundur të krijojë raste të pastra për gol. Sfida u mbyll me rezultatin 0-0, teksa të dyja ekipet ndajnë nga një pikë./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.