Rashica e nis si fenomen, gol e asist për Vitesen

Milot Rashica ka nisur sot sezonin e ri, sërish me Vitesen, ku duket se do të qëndrojë edhe këtë sezon, pavarësisht se deri më 31 gusht gjithçka mund të ndodhë.

Sot Vitese shkatërroi 4-1 NAC Bredan dhe Rashica ishte fenomenal, duke dhuruar fillimisht krosimin për golin e tretë, nga slloveni Tim Matavzh.

Amazing Goal Matavz T. ( Milot Rashica… by ylberenexhipi

Më pas, Rashica kurorëzoi ndeshjen e bukur, duke shënuar vetë golin e katërt të skuadrës së tij, me një gjuajtje të fortë nga distanca në minutën e 77-të.


Milot Rashica Goal HD – Vitesse 4 – 1 Breda… by sportsplay

Në dy sezonet e shkuar Rashica ka shënuar 10 gola në Eredivisie, duke dhënë edhe shumë asiste, ndërsa tani, në moshën 21-vjeçare, është gati për hapin e madh, edhe pse Vitese nuk e lëshon lehtë, pasi edhe financiarisht nuk është klub i varfër.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online