Rakitiç gjithnjë e më larg Barçës, gjiganti i Premier Ligës në bisedime me kroatin

Ivan Rakitic duket se është i destinuar për t’u larguar nga Barcelona në merkaton e kësaj vere, me Interin që është klubi më i përfolur si destinacioni i ardhshëm i kroatit.

Gjithsesi, ditën e sotme “The Sun” ka raportuar se Mançester Junajtid është futur vrullshëm në garë për shërbimet e mesfushorit. Drejtues të “Red Devils”, duket se kanë udhëtuar drejt Barcelonës me një synim të qartë, për të gjetur marrëveshjen me kroatin.

31-vjeçari deklaroi disa ditë më parë se do të vijojë të qëndrojë në “Camp Nou” dhe se të gjithë spekulimet ishin false, por gjithsesi, ardhja e Frenki De Jong si dhe prania e Artur dhe Serxhi Busekts, e bëjnë të vështirë vendin e titullarit për Rakitiç, fakt që nuk mund të pranohet nga ky i fundit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online