PSG nis që të mbyll kampionatin para kohe në Ligue 1, Lionel Mesi shfaqet në lartësinë e emrit

PSG “shkatërroi” në transfertë me rezultatin 1-5 kampionen në fuqi të Francës, Lille. Parizienët jetën menjëherë golin në minuën e 10-të me anë të Dilo. Në të 28-tën, Botman barazoi shifrat në 1-1. Pas këtij moment gjithçka foli për miqtë, të cilët shënuan dhe 4 herë të tjera. Kjo ndeshje ishte mjaft me fat për yllin e skuadrës, Lionel Messi , i cili arriti të kthehej tek goli pas disa muajsh.

Pavarësisht lajmeve të fundit, Kylian Mbappe vazhdon të luajë me profesionalizëm tek PSG, duke shënuar golin e fundit të takimit. Me këtë fitore, skuadr a e Pocchetino shkëputet me 13 pikë nga vendi i dytë që mbahet nga Marsellie. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online