PSG di të bëjë surpriza, mbrojtësi rinovon për ditëlindje

0

PSG është pa diskutim një nga klubet më të mëdha në botë. Kampionët e Francës janë dominues në kampionat, por fiksimi i tyre është Champions League. Sigurisht, yjet e skuadrës janë Nejmar dhe Mbape, por në një ekip futbolli të rëndësishme janë të gjithë lojtarët, pasi flasim për një lojë kolektive.

Kimpembe Presale është formuar si futbollist tek PSG dhe tani po bëhet një nga lojtarët kyç të skuadrës së parë. Në edicionin e fundit 23-vjeçari luajti 28 ndeshje, duke i nisur si titullar 27 prej tyre.

Sot, ai ka ditëlindjen dhe klubi ku u rrit nuk mund të linte pa i bërë një dhuratë speciale. Rinovim deri në vitin 2023 për francezin dhe një prezantim special për të. Për më shumë ndiqni videon më poshtë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.