Pritej data për nisjen e Superiores, vendimi i fundit nga mbledhja e Ligës Profesioniste

0

Liga Profesioniste është mbledhur në ditën e sotme për të diskutuar gjendjen dhe situatën ku ndodhet aktualisht futbolli shqiptar. Ajo që pritej ishte dalja në një datë për rinisjen e Superiores, sidomos pas fjalëve të Refik Halilit që garantoi fillimin pas ndeshjeve të Kombëtares.

Por fakti se nuk ka ende një përgjigje pozitivie nga ana e Qeverisë ka sjellë që edhe në mbledhjen e sotme të konfirmohet bojkoti. Pra elita e futbollit tonë do të vazhdojë që të mos rinisë deri në zbatimin e 4 pikave kryesore. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.