“Presidentët na përdhosin”, Mërgjyshi për largimin e Egbo: Ata na heqin duke fituar

0

Artan Mërgjyshi ka folur hapur sa i përket largimit të trajnerit të Tiranës, Egbo, duke goditur një fenomen në Shqipëri. Pikërisht largimin e teknikëve fitues nga ana e presidentëve të klubeve që nuk zgjedhin të presin, por marrin menjëherë vendime të ashpra dhe të ndikuar nga emocionet e momentit, për të firmosur në këtë mënyrë edhe fatin e një sezoni.

I ftuar në emisionin “Pressing” që transmetohet në “Abc Neës”, Mërgjyshi ka ngritur zërin pikërisht për këto largime që i bëhen trajnerëve fitues. “Ky është problemi në futbollin tonë, duhet të ngremë zërin për përdhosjen që na bëjnë këta presidentë duke na larguar teksa fitojmë. Mund të heqin kur janë bërë 10 ndeshje, nuk mund të heqin që në ndeshjen e dytë”, ka thënë Mërgjyshi. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.