Preiti: Situatë shumë e keqe, por nuk besoj se ka masa

0

Drejtori sportiv: Lojtarët u impenjuan, por nuk po arrijmë te goli. Duhet ta analizojmë me kujdes momentin negativ. Presioni është i madh

Zhgënjimi është i madh, por drejtori sportiv i Partizanit, Antonelo Preit, ka folur pas barazimit me Lushnjen. Ai ka dalë përballë gazetarëve duke pranuar situatën e keqe dhe momentin negativ të “demave”. Italiani e pranon se nuk ka shkopin magjik, ama nuk fajëson as lojtarët, pasi sipas tij u impenjuan në sfidën kundër Lushnjes.

– Çfarë po ndodh me këtë Partizan, nga objektivat për kampion, tani për mbijetesë?

– Situata është e keqe nisur edhe nga rezultatet dhe është e kotë ta fshehim. Nuk është momenti për të gjetur fajtorët, pasi nga ajo që lojtarët dhanë në fushën e lojës nuk mund të themi që nuk u impenjuan. Kur nuk arrin të fusësh topin në rrjetë, nuk fiton ndeshjen. Kemi probleme në këtë pikë.

– A do të ketë masa për stafin dhe lojtarët?

– Nuk mendoj se do të ketë masa, pasi lojtarët dhanë maksimumin në fushën e lojës. Mendoj se problemi ishte vetëm te mosshënimi i golit dhe mungesa e fatit.

– Problemi është teknik-taktik, apo psikologjik?

– Presioni është i madh, pasi nga një emër si Partizani pritet shumë. Pjesa tjetër duhet analizuar me më shumë kujdes se ku qëndron problemi.

– A ka presion nga presidenti pas këtyre rezultateve?

– Sigurisht presioni është i madh që nga presidenti, lojtarët, stafi teknik dhe tifozeria. Zhgënjimi është i madh, duhet të përballemi me këtë fakt dhe ta analizojmë me qetësi se përse ka ardhur kjo gjendje në ekip.

– Eksperienca italiane ende nuk ka filluar të funksionojë në Shqipëri…

Çdo lloj eksperience që do të vijë në Shqipëri nuk ka shkopin magjik. Ne mundohemi që të japim eksperiencën tonë te Partizani.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online