Po shkruan historinë me Monzën, Berluskoni: Mbase rikthehem me Galianin te Milani

0

Monza është vetëm një hap larg Serisë A. Berluskoni dhe Galiani kanë bërë një punë të shkëlqyer dhe tashmë po vjelin frytet e saj. Pas fitores kundr Pizës, Berluskoni nuk i ka kursyer as batutat, duke u shorehur se mujd të rikthehet te Milani pr t fituar ashtu siç kanë bërë për 30 vite nën presidencën e tij.

“Nëse nuk shkojmë në Serinë A këtë vit, sezonin tjetër do të jetë shumë e vështirë të ngjitemi, sepse vijnë në Serinë B tre skuadra si Venecia, Xhenoa dhe Kaljari që janë klube me pronarë shumë të pasur që do të kërkojnë të kthehen përsëri në Serinë A. Prandaj do të jetë e vështirë. Milani? Mbase rikthehem me Galianin dhe fillojmë fitojmë siç kemi bërë për 30 vite”, ka deklaruar Silvio Berluskoni./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.