Po luhet në Durrës, Teuta e Kamza në fushë

0

Java e 13-të në Superiore nis me Teuta-Kamza. Dy barazime këtë sezon, i fundit të mërkurën në kupë, ndërsa tani luhet sfida e tretë, ku barazimi vlen pak për durrsakët, që janë zgjuar javët e fundit dhe duan të kapin sa më shpejt Kamzën në renditje.

E shtunë, më 2 dhjetor, ora 14:00
Stadiumi “Niko Dovana”, Durrës

Teuta –  Kamza     0-1

Shenues: Raçiç 29′

Teuta: Kastrati, Beqja (Karim 46′), Hrkaç (Sykaj 7′), Shkalla (Bilali 64′), Hakaj, Çyrbja, Lena, Hila, Beqaj, Dediç, Latif. Trajner: Gugash Magani

Kamza: Halilaj, Frashëri, Lelis, Kuqi (Neziri 64′), Idrizaj, Fukui, Arrabal, Ymeraj, Rezi (Mumajesi 72′), Plaku, Raçiç. Trajner: Ramadan Ndreu

Kartonë të verdhë: Beqja 17′, Lena 77′ / Kuqi 13′, Fukui 29′, Plaku 45′, Arrabal 81′

Karton i kuq: Dediç 58′

Gjyqtarë: Eldorjan Hamiti, Ridiger Cokaj, Paulin Simoni, Olsid Ferataj

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.