Peter Crouch “dashurohet” pas futbollit të Armando Brojës: Është si një “grusht”, i bën mbrojtësit të mendojnë

0

Peter Crouch, të gjithë e mbanin mend sulmuesin që ka luajtur për shumë vite në Premier League dhe që ka përfaqësuar edhe Southamptonin në karrierën e tij. Së fundmi lojtari ka treguar hapur simpatinë e tij për Armando Brojën duke “u dashuruar” me futbollin e shqiptarit.

“Armando Broja është si një grusht, një sulmues bru.tal që mund t’i bëjë mbrojtësit që të mendojnë. Këta janë ata lloji i djemëve që duhen mbajtur nëse po mendon që të largosh diçka nga qyteti”, tha Crouch. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.