Për herë të fundit kishte luajtur me Vllazninë dhe nuk po gjente ekip, mbrojtësi nga Uganda mbyll karrierën që në moshën 33-vjeçare

0

Mbrojtësi nga Uganda, Godfrey Walsuimbi, do të prezantohej mes bujës së madhe te Vllaznia në vitin 2019, atëherë kur skuadra drejtohej nga Jonuz. Ky lojtar vinte me 93 ndeshje të luajtura te Kombëtarja e Ugandës dhe për këtë arsye kishte pritshmëri të mëdha.

Por në fund do të rezultonte një dështim i madh. Menjëherë pas mbylljes së bashkëpunimit me Vllazninë, lojtari e kishte jo pak të vështirë për të gjetur një tjetër ekip. Kështu pas dy viteve të kaluara pa gjetur një tjetër skuadër, vetë lojtari 33-vjeçar ka njoftuar mbylljen e karrierës. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.