Pas hungarezit Adorjan, edhe Çani kalon Adriatikun… për Partizanin!

0

Sërish me valixhe, këtë herë për t’u kthyer në vendlindje, Tiranën e tij, aty ku më 22 korrik 1989 lindi… Edgar Çani, me shumë mundësi, do të veshë fanellën e Partizanit për sezonin e ardhshëm, duke u bërë kështu goditja e dytë “big” pas hungarezit Adorjan (u zyrtarizua sot), teksa pikërisht presingu i drejtorit sportiv Luçiano Moxhi ka sjellë edhe këtë zgjedhje.

Adorjan duke firmosur

Pas aventurës te Piza, ish sulmuesi i kombëtares, që De Biazi e rikthehu duke i dhënë një shans në ndeshjet e tij të fundit, edhe për shkak të emergjencës në sulm (Balaj jashtë, Sadiku i dëmtuar në atë kohë) pritet të vishet i kuq, pas një karrierë me shumë luhatje dhe ku kurrë s’ka qëndruar më shumë se sa një sezon. Ky ka qenë fati i Çanit dhe kështu do të vazhdojë të jetë… Edhe pse, këtë herë, vjen në atdheun e tij, Shqipëri.

 

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online