Pas eksperiencës së hidhur vlonjate, Lukiç gjen ekip në Sllovaki

0

Sllavko Lukiç ka lënë pas një sezon ters, sepse e nisi me shpresa të mëdha në Vlorë.

Pak ndeshje aty, iku Magani, plasi kriza financiare dhe mbrojtësi serb shkëputi marrëdhëniet me Flamurtarin.

Pjesën e dytë të sezonit Sllavko qëndroi pushim, por mbetet lojtar cilësor dhe tani ka gjetur menjëherë sistem, duke firmosur te Spartak Trnava në Sllovaki.

Pak ditë në provë dhe Lukiç ka bindur klubin sllovak, duke firmosur. Dje Lukiç ishte në fushë kundër Gjirmotit hungarez dhe dha edhe një asist për gol.

Te Trnava e kanë një mbrojtës të djathtë cilësor, por kërkonin një alternativë cilësore dhe Lukiç garanton eksperiencë e cilësi.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online