Partizani triumfon në Kukës, Laçi merr pikë në Gjirokastër

0

 

Partizani zgjohet dhe e bën aty ku nuk pritej, në Kukës. Në fakt, të kuqtë aty fitojnë shpesh dhe tradita u ruajt.

Kukësi nën presion shënoi shpejt dhe u duk në dishezë, por që në pjesën e parë Bardhi e Progni përmbysën.

Në pjesën e dytë ndryshime te Kukësi në formacion, por Partizani u kthye ai i sezonit të shkuar, cinik dhe i saktë në mbrojtje. Kukësi merr krizën që lë pas, ndoshta, Partizani.

Ndërkaq, gola në limit në Gjirokastër. E hapi Abazaj, por Luftëtari vuajti gjatë gjithë ndeshjes dhe në fund Laçi gjeti golin e merituar me Gjonin.

Kategoria Superiore – Java 11

E hënë, më 20 nëntor, ora 14:00

Kukësi – Partizani      1-2

Shënues: Guri 8′ pen. / Bardhi 21′, Progni 44′

Kukësi: Koliçi, Idrizi, Shameti, Alla, Rrumbullaku, Ethemi, Kërkotiç, Musolli, Imami, Kale, Guri. Trajner: Mlladen Milinkoviç

Partizani: Hoxha, Ibrahimi, Malota, Atanda, Kalari, Adorjan, Vila, Trashi, Kotobelli, Progni, Bardhi. Trajner: Sulejman Starova

Gjyqtarë: Andi Koçi, Ridiger Çokaj, Denis Rexha, Fatmir Lamaj
Delegat: Bujar Pregja; Vëzhgues: Sokol Jareci

Luftëtari-Laçi    1-1

Shënues: Abazaj 3′ / Gjoni 89′
Luftëtari: Ruçi, Rapa, Beqiri, Zeqaj, Zguro, Ramadani, Aleksi, Rroca, Bregu, Abazaj, Lamçe. Trajner: Hasan Lika

Laçi: Selmani, Fangaj, Qaqi, Gjoni, Shala, Bardhi, Jonuzi, Eskerda, Nika, Uzuni, Rexhinaldo. Trajner: Gentian Mezani

Gjyqtarë: Juxhin Xhaja, Ilir Tartari, Gernat Qirici, Emirion Sino
Delegat: Petrit Haxhija; Vëzhgues: Arianit Lulaj

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.