“Parajsa” në Turqi! Nuk u arrit marrëveshja me Endri Çekiçin, Ankaragucu zyrtarizion lojtarin tjetër shqiptar

0

Në këtë merkato të verës po shohim shumë futbollistë shqiptarë që zgjedhin për të vazhduar karrierën e tyre në Turqi. Këtu bëhet fjalë për lojtarë të Kombëtares dhe ata të Superiores, të cilët kanë mundësi të mëdha që vijnë nga kampionati turk.

Ankaragücü ishte një tjetër emër ekipi i dëgjuar që doli në skenë për Endri Çekiçin. Por pas shumë bisedimesh u vendos që të mos kryhej marrëveshja, ndërsa lojtari i Shqipërisë u rikthye sërish në Slloveni për të vazhduar me Ljubjanën. Vetëm pak minuta më parë ka ardhur edhe zyrtarizimi tjetër nga Ankaragucu që ka njoftuar sigurimin e shërbimeve të Idriz Vocës, mesfushori që është pjesë e Kosovës. /Sport Ekspres/

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.