Pantazi: Jashanica sakrifikoi, luajti me injeksion të enjten

0

Skënderbeu nuk kishte asnjë mungesë në ndeshjen e së enjtes ndaj Dinamos së Zagrebit dhe këtu meritë ka stafi mjekësor. Në dyshim deri në momentin e fundit ishte Bajram Jashanica, por stafi mjekësor arriti ta rikuperojë. Kosovari pranoi të ishte në formacion, duke sakrifikuar jashtëzakonisht shumë, edhe pse dëmtimi ishte i gradës së parë. Dhe në fund ja ka vlejtur një gjë e tillë, pasi Jashanica e përballoi në mënyrën më të mirë gjithë takimin, ndërkohë që mjeku Jorgo Pantazi tregon më shumë për dëmtimin e tij: “Jashanica rrezikoi shumë në ndeshjen e fundit ndaj Dinamos së Zagrebit, pasi dëmtimi ishte i gradës së parë, por ditët e fundit u munduam të bënte nga tre terapi në ditë, në mënyrë që të ishte gati. Ka pasur shumë dhimbje dhe ka luajtur me injeksion. Ka qenë një sakrificë e madhe edhe e vetë futbollistit, por gjithsesi ne bëmë detyrën tonë. Duhet falënderuar vetë lojtari. Tani që çdo gjë ka përfunduar, mund të them me gojën plot se ia ka vlejtur.”

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online