“Pamjet në fund ishin kafshërore”, Altin Sulçe dënon veprimin e serbëve: Xhaka ka mbetur vetëm, më parë kishte më shumë shqiptarë

0

Ndeshja mes Serbisë dhe Zvicrës u mbyll me një pamje aspak të bukur. Tensionet zënë vend në fushë dhe lojtarët serbë vërshojnë të gjithë drejt Xhakës për t’u konfrontuar fizikisht. Altin Sulçe i ka komentuar këto pamje si kafshërore gjatë emisionit “Botërori Katar 2022” në “Ora TV”.

“Deri tani, sa kam parë ndeshje në Kampionatin Botëror, në asnjë nuk kam parë të bëhej ajo. Aty ishte jashtë realitetit. Pamjet ishin kafshërore në fund fare. Vajtën për ta rrethuar Xhakën, sikur donin ta vr.isnin djalin. Tani ka mbetur edhe vetëm, se më përpara ishin shumë shqiptarë. Tani kishte mbetur vetëm në fushën e lojës. Shaqiri ishte ndërruar”, është shprehur Altin Sulçe./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.