Pakult habit me zgjedhjen e tij, sa pranë Shkodrës!

0

Peter Pakult do të drejtojë sërish në Ballkan dhe këtë herë disa kilometra larg qytetit të Shkodrës, ku dikur përballej me Vllazninë në kupat Evropës. Këtë herë do të punojë në Podgoricë dhe të premten është prezantuar në skuadrën e tij të re.

Austriaku, i cili në verë u largua nga Kukësi, është bindur nga ish-skuadra e Marko Cetkovic, Mladost Podgorica. Tani quhet OFK Titograd. Pakult e ka nisur me humbje aventurën e tij, por beson se do ta realizojë objektivin sezonal, që është pjesëmarrja në Kupat e Evropës.

Pakult erdhi janarin e shkuar te Kukësi dhe në kampionat u mundua t’i merrte më të mirën verilindorëve, kurse në Europë drejtoi vetëm në takimin e parë kundër maltezëve të Valetës. Më pas një debat me presidentin Safet Gjici bëri që palët të ndërprisnin bashkëpunimin.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.