Organizimi i Botërorit/ Katarit do t’i tregojë botës se po ia del me sukses, tregon 41.721 tifozë në stadiumin që kishte vetëm 40.000 vende

Botërori në Katar po merr ritmin normal, teksa mediat në Angli i kushtuan shumë vëmendje situatës në tribuna. Një fakt interesant është se në ndeshjen mes Holandës dhe Senegalit, organizatori njoftoi për pjesëmarrjen zyrtare prej 41.721 tifozëve.

Nuk do të kishte asnjë problem nëse ky do të ishte një fakt, por kapaciteti i stadiumit ku u luajt kjo ndeshje (Al Tumama) është saktësisht 40,000 vende. Veç kësaj, ishte e dukshme se në tribuna kishte një numër të madh karrigesh bosh. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online