Nuk zbret sot vetëm Florian Marku, Jurgen Uldedaj provon forcën ndaj boksierit nga Serbia

0

Dita e sotme do të jetë me shumë interes për ndjekësit shqiptarë të sportit edhe sa i përket boksit. Jo vetëm Florian Marku, por në ring do të zbresi edhe Jurgen Uldedaj i cili do të përballet ndaj boksierit serb Bojan Cestic.

Kampion i dyfishtë i botës në WBC dhe WBO është 12 herë i pamposhtur në disiplinat e sipërpërmendura, duke qenë kampioni për moshën deri në 24-vjeç. Ky duel do të zhvillohet në Gjermani dhe do të nis në orën 21:00, atje ku priten shumë emocione. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.