“Nuk vajta vetëm për lekët”, Eneo Bitri tregon kalimin te Astana dhe “telefonon”: E dëshiroj Kombëtaren

0

Eneo Bitri do të kalonte nga Partizani te Astana, ndërsa menjëherë nisi të merrte rolin e protagonistit duke arritur që edhe të tund rrjetat e kundërshtarëve. I ftuar në Ora Sport, mbrojtësi është shprehur se nuk e ka kryer transferimin vetëm për pjesën financiare, por për të ardhmen e tij. Gjithashtu një telefonatë vjen edhe për Rejën, që duhet ta shohi me më shumë vëmendje.

“Nuk vajta vetëm për pjesën e lekëve, por edhe prej emrit. Ofertat nuk munguan këtë verë. Kisha oferta në Hungari, Bjellorusi dhe Bullgari. Objektivi im është që në radhë të parë të fitoj kampionatit këtu ku jam. E kam shumë dëshirë një ftesë kombëtare, ndoshta edhe më vonë gjërat mund të bëhen edhe më mirë. Tani të presim”, tha Bitri. / Ora Neës/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.