VIDEO/ Nuk mjafton befasia e Moratas që në minutën e 4-t, Milani zgjohet dhe i heq fitoren e parë nga duart Juventusit

Përballja e sotme mes Juventusit dhe Milanit ka përfunduar në shifrat e barabarta 1-1. Bardhezinjtë kanë befasuar rivalin me një kundërsulm “v.rasës“ të Dibalas dhe Moratas. Ky i fundit me parabël e dërgon topin në rrjetë dhe i jep avantazhin “zonjës së vjetër” që në minutën e 4-t.

Ndeshja ka qenë e balancuar për pjesën më të madhe të saj, me të dyja skuadrat që kanë kërkuar të shënonin. Goli që në fillim të sfidës nuk i ka mjaftuar në fund Juventusit, teksa Ante Rebiç ka vendosur përsëri baraspeshën në minutën e 76. Të dyja skuadrat largohen nga fusha me nga një pikë më tepër, me Milanin që i heq nga duart fitoren e parë në kampionat Juventusit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

https://twitter.com/strangerlolz/status/1439676155964051456

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online