“Nuk po e besoja, hapa telefonin dhe 250.000 paund pagesë”! Richards tregon si i ndryshoi jetën Man City: Pastaj ka tjetër garë, kush ka makinën dhe shtëpinë më të mirë

0

Ish-futbollisti anglez Micah Richards është një analist i njohur sot dhe dikur konsiderohej si një shpresë e madhe e mbrojtjes për Manchester Cityn dhe Kombëtaren e Anglisë. Në moshën 17-vjeçare, Richards mori një kontratë profesionale me Qytetarët. Ishte viti 2005 dhe që atëherë jeta e tij ka ndryshuar krejtësisht. Sigurisht, ndryshimi erdhi për shkak të parave.

“Imagjinoni papritmas të fitoni 5000 paund në javë në vend të 500 paund dhe më pas të fitoni 50.000 paund në vend të kësaj shifre. Pastaj ju merrni bonuse dhe gjëra të tjera. Më kujtohet që pashë telefonin një herë pas stërvitjes dhe pashë një pagesë prej 250,000 paund. Nuk mund ta besoja. Çfarë mund të bësh në këtë moment? E dija se çfarë do të bëja. Shkova menjëherë dhe bleva një Ferrari. Unë kisha tashmë një Range Rover dhe Aston Martin, por mendova, ‘Është koha. Bleva një Ferrari F430 dhe më pas një 458 Speciale.

Pastaj fillova të kërkoja një shtëpi. Bleva një nga tre milionë funte, kishte shtatë dhoma gjumi dhe jetoja me dy vëllezër, dy të afërm dhe një mik më të mirë. Aty ku jetoja kishte mjaft hapësirë, por kjo ndodh kur je futbollist. Gjithmonë ka të bëjë me atë se kush ka shtëpinë më të mirë, kush drejton makinën më të mirë. Nuk je kurrë i lumtur dhe gjithmonë dëshiron më shumë.

Daljet kushtojnë midis 20,000 dhe 30,000 £ në natë. Një natë shpenzova më shumë se 150,000 dollarë në Los Anxhelos. E humba veten, dhashë bakshish dhe mbaj mend që morëm shishen më të madhe të shampanjës që kushtonte pak më pak se 100,000 dollarë”, tha Richards për “The Athletic”. Pas asaj nate, gjithçka ndryshoi në kokën e tij. “Ai moment ndryshoi pikëpamjen time për gjithçka. Shkova në shtëpi dhe thashë me vete: “Nuk e dua më këtë. Nuk mundem më. Do të më mbarojnë paratë”, përfundoi Richard. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.