Nuk ndalet Flamurtari, zyrtarizon lojtarin e Shqipërisë U-19

0

Flamurtari është klubi më aktiv në Shqipëri sa i përket merkatos dhe, në sajë të kërkesave të trajnerir Ilir Daja, administratori Sinan Idrizi vijon investimet dhe afrimet. i radhës, i zyrtarizuar sonte, është mesfushori 19-vjeçar, Sokol Ymeraj.

Ai ka lindur në Fier, duke e nisur me të rinjtë e Apolonisë, për t’u transferuar më pas te Internacional Tirana U-19 dhe, sezonin e shkuar, në ligën rajonale gjermane, te Boner SC.

Ymeraj është pjesë edhe e Shqipërisë U-19, prej dy sezonesh, teksa ka veshur edhe fanellën e Shqipërisë U-17 për dy vjet.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.