“Nuk mund të qajmë Regi Lushkjen”, flet Mirel Josa pas fitores me Dinamon: Nuk kemi vuajtur sot, e zgjidhëm edhe Agim Ibraimin

Xhuljano Skuka është njeriu i momentit te Partizani. I ardhur nga stoli, sulmuesi arriti që të përmbyste Skënderbeun. Korçarët shënuan të parët me Mensah në të 20. Ndërkohë në të dytën, Partizani kishte më tepër aksione dhe mundësi shënimi. I ardhur nga stoli, Skuka barazoi rezultatin në të 75. Pas driblimeve të bukura të Licos në të djathtën, mjafton një prekje e topit me kokë për të gjetur rrjetën.

Më pas ishte Kallaku që u ndal nga traversa dhe Lico nga shtylla. Teksa po vinin minutat shtesë, pas një pasimit të Xhunior, Skuka arriti që të kalonte portierin e Skënderbeut dhe nga një kënd i pamundur e dërgoi topin në rrjetë për përmbysjen e çmendur në 1-2.

Nga ana tjetër Laçi arriti që të fitonte me shifrat 0-1 ndaj Dinamos. Goli i vetëm u shënua nga Guindo që i gjendur në brendësi të zonës nuk mund të gabonte, duke dërguar topin në rrjetë. Në pjesën e dytë janë hedhur Cinedu dhe Ibrahimi, por pavarësisht dëshirës për të barazuar, asgjë nuk u konkretizua. Tashmë kurbinasit shkojnë tre pikë afër Tiranës dhe janë në pritje të ndeshjes kundër Egnatias nga bardheblutë. Më poshtë gjeni intervistat e trajnerëve për “Supersport”:

Josa: “Jam i kënaqur pasi vinim pas 120 minutave me Egnatian. Ekipi kishte shumë dëshirë për të fituar ndeshjen. Ne nuk kemi vuajtur sot, Dinamo u mundua që të krijonte në gjysmëfushën tonë. E zgjidhëm shumë mirë problemin edhe kur hyri Ibrahimi në fushë. Jam shumë i kënaqur me mënyrën sesi e ruajtëm këtë rezultat. “Nuk mund të qajmë” Regi Lushkjen që iku, që të ketë rrugën e mbarë atje ku shkoi. Lojtarët e tjerë janë shumë të impenjuar dhe shoh besimin e tyre”.