Nuk kanë mundësi të marrin Coutinho dhe Rodriguez, Milani tenton lojtarin e Dortmundit

0

Ëndrra e madhe e tifozëve të Milanit për të zëvendësuar Çalhano?lu me një nga mesfushorët e klasit botëror si Coutinho apo James Rodriguez duket se është hedhur lënë në harresë. Drejtuesit e “djallit” e kanë bërë të qartë se këta dy futbollistë kërkojnë një pagë të lartë, të cilën klubi nuk mund tua sigurojë.

Për këtë arsye Gazidis dhe Maldini janë hedhur në sulm për talentin e Dormtundit,, Julian Brandt. 25 vjeçari mund të mbulojë pozicionin e trekuartistit, por gjithashtu mund të luajë dhe si sulmues anësor, ku Milani gjithashtu ka mungesë.

Oferta e Milanit është 5 milionë euro huazim me të drejtë blerje për 22 milionë euro në fund të sezonit. Gjermanë janë duke e shqyrtuar këtë kërkesë dhe në ditët në vazhdim do të ketë dhe më shumë lajme mbi këtë tratativë. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.