Nuk ka shaka me Xavi! Barcelona më shumë ka harxhuar se fituar nga Coutinho, trajneri i jep 1 muaj kohë ose…mbledh valixhet!

Një nga investimet më të dështuara të Barcelonës në merkato ka rezultuar Coutinho. Shifra për të cilën është marrë ky futbollist nga Liverpul ishte e frikshme, por për asnjë moment nuk ka i ka përligjur në fushën e blertë. Trajneri Xavi kërkon që të vendos rregull në skuadër dhe që t’i nxjerrë katalanasit nga kriza.

Për të bërë një gjë të tillë, duhet të merren disa vendime të ashpra. Mediat spanjolle raportojnë se Xavi i ka dhënë një muaj kohë Coutinho. Gjatë kësaj kohe duhet të vërtetojë sesa vlen dhe mund të japi për skuadrën. Në rast se prova dështon, atëherë duhet të bëjë gati menjëherë valixhet për t’u larguar në merkaton e janarit. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online