Nuk ishte pjesë e Kosovës, Vedat Muriqi luan kundër Sampdorias

0

Ditën e sotme do të luhet java e katërt e Serisë A, ku një prej ndeshjeve kryesore është edhe derbi i shumëpritur i Milanos, Inter-Milan. Gjithashtu sot do të luajë edhe sulmuesi i përfaqësues së Kosovës, Vedat Muriqi, i cili tashmë është pjesë e Lazios. 26 vjeçari nga Prizreni nuk luajti me Kosovën, pasi ishte i dëmtuar.

Megjithatë duket se sulmuesi ështe riaftësuar, sepse ështe grumbulluar në 23-shen që do te luajnë përballë Sampdorias. Lajmin e ka bërë të ditur faqa zyrtare e Lazios në Tëitter, ku ka publikuar dhe listën që do të udhëtojnë në Genoa.

Vedat Muriqi u traanferua nga Lazio këtë verë, pas një sezoni mjaft të shkëlqyer. Por, pavarësisht këtij suksesi, kosovari gjeti urrejten e shumë tifozëve dardanë, pasi nuk luajti në ndeshjen ndaj Maqedonisë së Veriut, që ishte jetike për të kaluar në Euro 2021. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.