“Nuk ishte meritë e Mazrekajt, por budallallëku i Da Silvas”! Djarmati flet hapur: Shikoni pak tre ndeshjet e fundit, ne nxjerrim portierët në formacion jave

0

Drejtori i Vllaznisë, Djarmati, ishte i ftuar në emisionin “Skaner” që transmetohet në “MCN TV”. I pyetur për ndeshjen kundër Laçit, Djarmati është shprehur se në momentin e penalltisë ishte Da Silva që gaboi rëndë dhe kjo nuk erdhi për meritë të Mazrekajt.

“Nuk ishte intuita e Mazrekaj te marrja e penalltisë, por një budallik i lojtarit tonë, që nuk ka llogjikë se çfarë kërkoi te ai kontakti. Në tre ndeshjet e fundit të tonat, ka dalë që portierët kundërshtarë dalin në formacion jave. Laci na ka mirëpritur shumë. Fusha është më e mira në Shqipëri, madje as Air Albania nuk i ngjason”, tha Djarmati. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.