Nuk ishte dita e Armando Brojës! Sulmuesi bën pak me Wolves, izolohet nga kundërshtarët

0

Armando Broja e nisi si titullar ndeshjen mes Ëolves dhe Southampton. Vendasit janë duke fituar me shifrat 2-0, teksa sulmuesi shqiptar nuk arriti që të linte gjurmë. Ky ka qenë takimi më i dobët prej tij në kohët e fundit teksa është izoluar mirë nga ana e mbrojtësve kundërshtarë.

I vetmi shans i artë shënimi ishte në pjesën e parë, por sulmuesi nuk u kuptua mirë në atë pasim të Redmond, që nëse do të kishte mbërritur në këmbët e Brojës, do të gjendej përpara portierit kundërshtar. Pak duele të fituara në ajër dhe ndjeshëm i lodhur nga takimet e fundit dhe intensiteti i lartë i lojtarëve të Ëolves, Hasenhutl zgjodhi që ta zëvendsojë në minutën e 77. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.