VIDEO/ Vojvoda i jashtëzakonshëm për asistin tjetër në Serinë A, Juriç transformon një tjetër shqiptar pas Kumbullës dhe Rrahmanit

Ivan Juriç është njeriu që ka arritur që të transformojë Amir Rrahmanin dhe Marash Kumbullën te Verona duke i kaluar këta lojtarë nga Verona në ekipe si Napoli dhe Roma. Këtë herë Juriç është pjesë e Torinos dhe po transformon një tjetër lojtar shqiptar, Mërgim Vojvodën.

Megjithëse nuk i dha shumë besim pas afrimit te Torino, Juriç i bëri ndryshim Vojvodës duke e kaluar nga krahu i djathtë në të majtin. Aty duket se mbrojtësi shqiptar po jep më shumë fryte teksa edhe në ditën e sotme ka dhënë një tjetër asist në Serinë A. Pjesa e parë mes Sampdorias dhe Torinos është mbyllur në 1-1, teksa goli i Singo erdhi pas krosimit të Vojvodës dhe vallëzimit të tij në krahun e majtë. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online