“Nuk është rastësi që Partizani nuk na ka mundur në 5 ndeshje”, flet Duro: Me Nuabuezen e vjetshëm do ishim shkëputur shumë

0

Laci ka fituar me shifrat 0-1 kundër Apolonisë teksa Emiljano Musta arriti që të tundte rrjetën. Menjëherë pas nisjes së pjesës së dytë, pas një gabimi fëmijnor në mbrojtjen e Apolonisë, Musta do të shënonte. Ekipi vendas kishte mundësi për të barazuar rezultatin, por nuk arritën që të shfrytëzonin mundësitë e krijuara.

Nga krahu tjetër situata absurde u krijua te Tirana-Kastrioti. Hoxhallari arriti që t’i jepte avantazhin dhe tre pikët bardhebluve në fitoren 1-0, ndërsa krutanët menjëherë kërkuan që të ndërpritej ndeshja. Në aksionin e golit ishte një futbollist i Kastriotit që ishte i dëmtuar dhe kjo solli acarimin e tepruar të miqëve. Megjithatë pas kësaj fitore është Tirana që mban gjallë shpresat për titull. Më poshtë gjeni intervistat e trajnerëve:

Duro (Laci): “Ne kishim lojën në kontroll, në gjithë ndeshjen. Duhet të themi se këto ndeshje janë të vështira pasi presioni është i gjithi te ne. Nëse do të linim pikët këtu, atëherë nuk vlenin më ndeshjet e mbetura. E rëndësishme është vetëm që ndeshjet të fitohen pasi ka shumë faktor që ndikojnë në uljen e performancës. Ne me ekipet e forta kemi qenë superior dhe më shumë frikë kam këto ekipet e dobëta pasi kur nuk ke sulmues tipik goli, këto situata vështirësohen. Nuk është rastësi që ndaj Partizanit kemi luajtur 5 ndeshje dhe nuk kemi humbur asnjë ndeshje, me Vllazninë, me Teutën. Nëse nuk do të gabonim me ekipet e vogla do të ishim në vend të parë dhe me pikë diferencë. Me Nuabuezen e vjetshëm do të ishim shumë para me pikë”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.