Nora Gjakova është e arta e Kosovës në Lojërat Olimpike, por mbyll karrierën Majlinda Kelmendi

Kosova po vazhdon suksesin në Lojërat Olimpike që po mbahen në Tokio. Këtë herë është xhudistja tjetër Nora Gjakova që i ka dhënë medaljen e artë në kategorinë -57 kilogramë. Në finale është mposhtur francezja Sarah Leoine Cysique për të arritur suksesin e madh.

Urimet për Nora Gjakovën kanë qenë nga të gjithë personazhet e njohur jo vetëm të botës së sportit në Shqipëri dhe Kosovë. Por një lajm i trishtë vjen nga Majlinda Kelmendi që ka vendosur t’i jap fund karrierës së saj, me xhudisten tjetër që i ka falur aq shumë kënaqësi shqiptarëve në gjithë këto vite. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online