Një tjetër shqiptar i bashkohet kampionatit italian, mesfushori i Kosovës kryen testet mjekësore te ekipi i ri

0

Një tjetër futbollist shqiptar i bashkohet së fundmi kampionatit italian. Bëhet fjalë për Idriz Vocën. Ky i fundit ka mbërritur në vendin fqinj, ku ka kryer mëngjesin e sotëm vizitat mjekësore për skuadrën e Cosenza-s. Pas aventurës me Ankaraguçunë në Turqi, tashmë mesfushori i datëlindjes 1997 do të vijojë karrierën e tij në Serie B.

Lojtari i përfaqësueses së Kosovës do të përpiqet të ndihmojë skuadrën e re në objektivin e vështirë të këtij sezoni. Cosenza momentalisht ndodhet në vendin e 17 në tabelën e renditjes dhe përpara e pret një rrugëtim i lodhshëm për të siguruar qendrimin në Serie B edhe për një tjetër sezon./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online